Září 2018

Na horor jsme vyrazily...

21. září 2018 v 22:51 | Vědmi |  Kecavá
... a celý ho propindaly. Ale potichu.

To bylo totiž tak: četla jsem si mírumilovně jakýsi článek kdesi na CollegeHumor, když tu na mě vyskočilo video. Konkrétně trailer. A ještě konkrétněji trailer na nový horor The Nun, v češtině Sestra (byť si myslím, že by určitě fungoval i přízemnější překlad Jeptiška). Nejdřív jsem si říkala, co že je to zase za pitomost... ale ono se to v té hlavě nakonec rozleželo a já si řekla,že když jsem přežila novou Mumii bez újmy na duši, tuhle zábavně vypadající pitomost přežiju taky.

Jenže jsem nechtěla jít sama - kravina nebo ne, pořád to byla hororovka a mně se nechtělo jít samotné po skončení pomalu přes půl Olomouce v noci na kolej. Takže jsem začala shánět nějakou "oběť", která by šla taky. A ono se mi podařilo ukecat Nikitku. A tak jsme si vesele vyrazily na večerní promítání, protože jsme sice podobní poserové, co se tohohle žánru týče, ale když už, tak už. A přesně proto, že jsme obě poserové, bylo nám poměrně jasné, že si film budeme náležitě a schválně kazit.

Ovšem pozor, kazit SOBĚ, nikoli zbytku kina. Takže pěkně potichu, jak už jsem řekla... a rozhodně pomohlo, že před námi i za námi byly dvě prázdné řady. :D

Jo, asi !SPOILERY! či co...

Předělávky

13. září 2018 v 20:35 | Vědmi |  Výtvarno
V srpnu jsem slibovala (svým způsobem...) článek s předělávkami starých kreseb. Ve druhém odstavci. Fakt to tam je.

Táta tomu říká "vykrádání sebe samotné". Ale já si nemyslím, že by v případě překreslování vlastních věcí šlo o nějakou závažnou... zločin (zločin je tahle věta). Podívejte, lidi na DeviantArtu to taky dělají. Je celkem sranda na tom sledovat, jak a jestli vůbec se člověk s tím kreslením někam posunul.

A dá se na tom podvádět, když nemám co kreslit, hehe. Ale dosti již keců. Přejděme k akci.

2011-2012/13(?)-2016
Tohle například je ukázka vývoje designu postavy. A taky toho, jak jsem postupně získávala jakés takés povědomí o historické módě. Ono by to totiž mělo být v podstatě renesance, víme? (Nevíme, neb to tak v té první verzi vůbec nevypadá. Kuš!)