Srpen 2018

Zase z jiné tvorby 3

27. srpna 2018 v 18:07 | Vědmi |  Ptákovinky a blbinky
Sice od posledního článku s tématikou korálků uběhlo něco málo přes tři roky (až tak?), neznamená to, že bych se téhle zábavy vzdala. Jen jsem se jí už nevěnovala s takovým nasazením jako dřív.

A tak jsem tedy posbírala malou část toho, co vzniklo mezi lety 2015-2018, a rozhodla se to tu předvést. Na některých kouscích je možná patrné lehké obnošení, zvlášť na naušnicích. Jsou to věci, které nosím v podstatě nejčastěji - od doby, co jsem si začala bižuterii vyrábět sama, skoro nic takového jsem si nekoupila. Tedy... kromě určitých fandomových věciček na Whoconu a... (eh, nekaž to)

Naušnice
Od doby, co jsem si nechala píchnout i druhé ucho, jsem si nějak navykla nosit delší naušnice...
*

Weron z Liščích dolů

23. srpna 2018 v 23:01 | Vědmi |  O postavičkách
Na začátku června, zrovna když jsem konečně dodělala poslední zkoušku a stejně jako Dobby byla volná (i když jen v kontextu prváku), jsem se dostala k tomu, abych si konečně zahrála první díl Zaklínače. Bohové, jak já se do toho zažrala! A taky jsem si během hraní tak nějak vzpomněla na Weron z Liščích dolů, svoje alter-ego na loňském vědmáckém táboře.

Kdo četl článek "Má táborová alter-ega", mohl si teď vzpomenout, že už jsem tu o ní mluvila. Jenže, přiznejme si to, ta postava tehdy existovala v sakra hrubých náčrtech. Plus mínus čtyři informace o ní & tahle kresba. Jop, dost málo. Tady si někdo říkal o rozvoj. A redesign.

První koupání aneb Jak chudák Drogo k mejdlu přišel

12. srpna 2018 v 22:33 | Vědmi |  Literární pirát
Zrovna včera jsem se vrátila ze svého historicky třetího tábora pořádaného skupinou Tábory Fortescue, zároveň historicky druhého s tématem Hry o trůny. Kromě toho, že se opět jednalo o naprosto zábavný a akční týden (završený drobným experimentem poslední večer, kdy jsem prostě nešla spát s tím, že chci vidět, co to udělá) (skončilo to po dvaatřiceti hodinách bez spánku okamžitým odpadnutím po dotknutí se polštáře), jsem si díky námětu vzpomněla na jistou scénářovitou věc, kterou jsem bezmála dva roky nechala ležet rozepsanou a dokončila ji až loni v létě.

Nástin situace - nacházíme se v momentě, kdy si literární pirátka Vědmi Ir'loth oživila a "ukradla" khala Droga ze série Píseň ledu a ohně/Hra o trůny, a učí ho celkem důležité části nového života a spolubydlení - pravidelnému mytí. Mimochodem, vůbec netuším, proč jsem mu začala psát ten přízvuk, ale byla to docela sranda tvořit.

Nuala - poprvé a (zatím) naposled

4. srpna 2018 v 22:53 | Vědmi |  FanArty
To mě zas něco chytlo a udělala jsem tutéž "chybu" jako před šesti lety - zkoukla jsem v jednom zátahu oba díly Hellboye. Jelikož však u mě ještě pořád touhle dobou doznívaly poměrně silné účinky znovuvzplanutí pro Zaklínače, nic moc extrémního v podobě "Záchvatu inspirace 2012" se nedělo. I tak jsem se ale ukecala k alespoň jednomu fanartu.

Princezna Nuala byla nejspíš můj historicky prvníhellboyovský fanart, a tak mě napadlo zkusit ji nakreslit znovu. Původně jsem si říkala, že bych novou kresbu koncipovala jako předělávku té staré, nicméně jsem si to nakonec rozmyslela. Článek s překreslenými obrázky se chystá na úplně jindy.

Pozor, následuje šest let stará ukázka vědmího kreslicího umění. Jasně, mohlo by být i hůř, ale jistota je jistota.