Červenec 2018

Poslední odstavce

31. července 2018 v 22:03 | Vědmi |  Povídky
V minulém článku jsem šla s kůží na trh... tedy s prvními odstavci deseti povídek, zveřejněných či nezveřejněných. Následně, v procesu sestavování, mi přišlo na mysl udělat ještě pokračování, pro změnu z druhého konce. Jen takový chvilkový, rychlý nápad.

Na pár dní jsem teď vyrazila stanovat a vzhledem k tomu, že jsem měla plno času, rozležel se mi řečený nápad v hlavě... a nakonec dostal i řádnou formu. I když jsem říkala už posledně, že bude sranda, teď si to myslím zrovna tak a možná ještě oprávněněji - začátky jsou sice začátky, ale náhodné kousky z prostředku nedopsaného příběhu bez kontextu děje... to je úplně o něčem jiném. :D

První odstavce

29. července 2018 v 16:26 | Vědmi |  Povídky
Na Tumblru jsem našla takovou... výzvu? Tag? Těžko říct, viděla jsem to u víc lidí a každý to nazýval jinak. Jde o to vzít deset svých psaných věcí - fanfikcí, drabblat, povídek a tak podobně - a z nich vytáhnout první odstavec a hodit jej na net. I napadlo mne: "Jéj, může být sranda!"

A to jsem si myslela tak dlouho, než jsem se začala prohrabávat tím svým bordýlkem na flashce. Povím vám, to je něco. U dobré poloviny jsem zapomněla, že jsem to kdy psala (a v mnoha případech to bylo cíleně), další čtvrtina jsou scénáře... a tak vůbec. Mám dokonce dojem, že budu muset vzít několik věcí, o kterých jsem tady už někdy v minulosti mluvila, abych se vyhnula nutnosti použít některé ne-tak-úplně čitelné exempláře. Ale což.

Mohla bych udělat i pokračování - pro změnu "Poslední odstavec".

Mimochodem, přivedlo mě to ke zjištění, že mi fakt nejdou začátky. A taky k překvapení nad tím, kolik těch povídek funguje pouze pod pracovním názvem. Spoiler - je to většina ze zde uvedených.

Dítě Překvapení... tak trochu...

14. července 2018 v 22:17 | Vědmi |  Kecavá
Cirilla Fiona Elen Riannon aka Ciri, Dítě Překvapení, Paní světů... a taky Potfora, Pičičmunda a Mládě.

Aneb od včerejška s námi bydlí kotě, pojmenované podle jedné z mých oblíbených literárních hrdinek.