Květen 2018

Otevíráme staré hroby: komiksový speciál

6. května 2018 v 0:55 | Vědmi |  Výtvarno
Tak je zde konečně to, co jsem slibovala a za co se budu jednou strašně stydět, že jsem to sem vůbec dala - další výběr z archivu, tentokrát komiksového.

Někteří už mě nejspíš znáte, co se komiksové tvorby týče. Zvlášť té části, kdy udělám stranu nebo dvě a nějak to nechám ležet. Jako například tu... věc... velkolepě plánovaný fankomiks na Hellboye... co to vůbec nedopadlo... Ach jo. Ono se to se mnou táhne už tak od základky, kdy v momentě, kdy jsem vymyslela příběh, připadlo mi jednodušší ho nakreslit než napsat, zatímco dneska to vidím úplně opačně. Sranda, jak se to mění.

Pravda, příběhy tehdy... Když řeknu, že nešlo o ty nejpromyšlenější věci pod sluncem, možná to bude ještě moc jednoduchá formulace. Nalejme si čistého vína, spousta z toho by k plnohodnotnému příběhu sloužila možná tak jako nástin situace. Děj ve zkratce, vysvětlení nula-nula-nic. A jak trapné některé ty nápady byly!

Ale o tom tady mluvit nebudu. Kdybych si to řekla u každého ze zde představených komiksů, nemám sem co dát. Vybrala jsem několik těch "nejlepších", které ani po letech od svého rozpracování neupadly v nemilost a zatracení a... tak vůbec.
Kliknutím na obrázek dostanete jeho plnou verzi. Jestli je to výhoda, to nevím, ale minimálně dialogy by potom měly být čitelnější. Chybí mi scanner...