Duben 2018

NPP Kosířské lomy, 30.3.2018

21. dubna 2018 v 16:03 | Vědmi |  TARDIS na výletě
Pojďme se ohlédnout za posledním z březnových vycestování.Místem tohoto přistání se stala, jak už název prozradil, národní přírodní památka Kosířské lomy, do loňského března ještě národní přírodní památka Státní lom.

Jak říká tetička Wiki, máme tu co do činění s paleontologickým nalezištěm. To ostatně netvrdí jenom Wikipedie, po chvíli hovoru se známými z blízkého okolí na tohle téma z oněch řečených většinou vypadlo, že "tam jako malí chodili na trilobity". Já tam sice už nic takového neobjevila, ale kyberlezzí kytkožroutské příšeře se tam zalíbilo až moc.

CHKO Litovelské Pomoraví, 25.3.2018

14. dubna 2018 v 12:33 | Vědmi |  TARDIS na výletě
Po zhruba půlroční odmlce se v téhle rubrice zase něco děje! Na druhou stranu, tohle mělo vyjít tak před dvěma týdny a já to nějak zazdila. Ééé...

Poslední březnovou neděli jsme se s tím, že nebudeme jenom tak sedět doma, sbalili a vyrazili na Litovelské Pomoraví podívat se po sněženkách. No dobře, to Pomoraví je trochu široký pojem, jedná se o území povětšinou lužních a bažinných lesů mezi Olomoucí, Mohelnicí a částečně i Šumperkem. Co se tedy našeho výjezdu týče, zamířili jsme nedaleko Mladče, tam to máme prakticky nejblíž.

Nevím tedy, jak moc mohu doporučit i jiné části CHKO, každopádně tahle část mezi Mladčí a Novými Zámky zaujmout dokáže. Brzo na jaře stoprocentně, ale řekla bych, že i jindy je to parádní místo na krátkou či delší procházku.

Pravda, podle barevnosti fotek to moc nevypadá, ale my zrovna vychytali ne-úplně-ideální počasí. :D