Leden 2018

Knižní seznam 2017

23. ledna 2018 v 20:11 | Vědmi |  Kecavá
Možná by se našel někdo, kdo by mě mohl obvinit, že si to tímhle typem článků jenom ulehčuji. Možná by měl pravdu, však taky proč ne, ono někdy není vůbec na škodu tu a tam něco vzít zkratkou... Ale řekla bych, že zrovna na tohle jsem spotřebovala víc času než na kreslení, dost možná i na povídky.

Rok předtím jsem si k dosažení stovky přečtených titulů dost pomohla komiksy (však to taky byly knížky, žádné časopisové jednohubky), tentokrát jsem to tak trochu dohnala opětovným přečtením některých děl, přiznávám :D Hodně mi pomohla povinná četba... a dokonce jsem zařadila i jistou fanfikci (jejíž autorka se rozhodla dát je v omezeném počtu do tisku, takže se to počítá taky). Přejděme nyní k seznamu:

/1/Andělé a démoni
/2/ Aristokratka na koni (2x)
/3/ Hladová přání
/4/ Vílí kruhy
/5/ Děti vánice
/6/ Zaklínač: Poslední přání
/7/ Zaklínač: Meč osudu
/8/ Zaklínač: Krev elfů
/9/ Zaklínač: Čas opovržení
/10/ Zaklínač: Křest ohněm

2017 - rok mimo blog

12. ledna 2018 v 19:36 | Vědmi |  Kecavá
*zakopává zkouškové do kouta* Zalez, mrcho...
Já se na to vykašlu, fakt. To už se dlouho nestalo, abych ono důležité datum v historii blogu (t.j. 29.12.) tak moc přestřelila. Nejradši bych zkouškový přivázala na raketu a vystřelila do kosmu, kdyby to šlo. Podívejte se, jak se na mě z toho rohu tlemí, potvora.

Až k nevíře, že je to tu zase o rok starší. Doufám, že se mi podaří to dotáhnout až do desítky. Ten sedmý rok nebyl zas tak slavný - vyšlo dohromady pouhých 27 článků, což je v jeho historii prakticky nejméně. V porovnání s rokem 2012, kdy jich vyšlo přes 100, je to skutečně zanedbatelné číslo.

Naprostou většinou převažují obrázkové články, stejně jako v temných dobách kdysi na začátku. Ve fotkách se pohybujeme už výrazně méně a co se čistě povídek týkalo, rozhodla jsem si vzít od pořádného psaní celoroční dovolenou. Sem tam se sice nějaká ta krátká záležitost (od sta slov po jednu normostranu) objevila, ale nechtěla jsem si nakládat další závaží v podobě nějakého dlouhého, pokračovacího útvaru. Mimochodem, jak se tvrdí, že pokud na povídku nesáhnete víc než rok, nemá smysl ji dopisovat, není to pravda. Přes prázdniny jsem během dvou dnů dokončila scénářovou záležitost, kde jsem přes dva roky nechala opuštěných asi 10 replik.

Většina toho zajímavého se zkrátka odehrávala mimo internetové vody. Pojďme na malou rekapitulaci.