Prosinec 2017

Mix bez jednotícího prvku

28. prosince 2017 v 19:13 | Vědmi |  Výtvarno
Máme tu těch několik náhodných, výplňových dní mezi svátky, tak bychom si mohli dát nějaký ten náhodný, výplňový článek - jak jinak než plný kresbiček :D

Malý Andy, (budoucí) půlelfí alchymista
Chtěla jsem vyzkoušet, jestli zvládnu nakreslit malé děcko. Jestli mi to vyšlo nebo ne, nechám posoudit vás, i když asi do budoucna zůstanu tak či onak u kreslení dospělých, s tím se cítím aspoň nějak jistě :D

Když nevím, co kreslit, končívá to fakt divně

13. prosince 2017 v 20:52 | Vědmi |  Výtvarno
Prakticky se konstantně nacházím v situaci "Ruka by kreslila, hlava neví co". A to je prosím, jak se říká, blbý jak necky a užitečný jak mrtvýmu kabát. Na vlastní inspiraci se moc spoléhat nemohu, moje múza je totiž, jak známo, šílená potfora a kde může, tam nepomáhá. Okolí se ptát nemůžu, to se totiž zase vracímek přirovnání s užitečností. Chci říct, komu by pomohlo, když na dotaz: "Sím tě, co mám nakreslit?" dostane odpověď: "Eee... nevím?"

A tak jsem i já podlehla mámení jedné z početné smečky What To Draw aplikací. Nic moc geniálního to není, pracuje vlastně na generátoru náhodných slov a slovních spojení, viz například toto - Sauron bojující se světelným mečem (má oblíbená) :D Tedy, ne že by to vyrábělo jenom šílenosti, občas to vyplivne i zadání typu "Déšť", "Láska", "Měsíční sonáta"... a už je jen na autorovi, jak zadané téma uchopí.

Přiznávám bez mučení, kolikrát by mě takové věci ani nenapadly. Třeba Elsa pracující s počítačem. Jen si to představte, IT Elsa. S jejími schopnostmi by přehřátí přístroje bylo podle všeho minulostí.

Drabblíky #2

8. prosince 2017 v 23:36 | Vědmi |  Povídky
Víc než rok to trvalo, než se tu tyhle literární jednohubky znovu objevily. Těším se, až budu mít klid po zápočtech, aspoň těch prosincových, a lehnu na něco, co mě aspoň baví. Vyzkouším napsat zase někoho.

Původní plán byl dokončit sérii s mou letkou Těch-flákačů-zpod-stromu, a že byl v základě celkem dobrý a promyšlený, ale jako spousta mých jiných plánů tak nějak... selhal. Zase. A byla to tak trochu podpásovka, zvlášť když mi to provedla vlastní múza (já tu mrchu jednou fakt praštím) :D

V této chvíli přichází řeč opět na Mariku - těžko ji z něčeho vynechat, když jsme valnou většinu věcí tak nějak vymyslely společně. A to konkrétně tím způsobem, že jsem se svolením spáchala crossover na její vlastní svět. Či přesněji řečeno přímo na určitý moment historie jejího příběhu.

Už nebudu zdržovat, zde se nesou dvě literární jednohubky!

Upír a kafe

4. prosince 2017 v 16:44 | Vědmi |  Výtvarno
aneb Největší lovestory našeho věku.

Tohle je věc, jež vyplynula - jak jinak - z mých konverzací s Marikou Tepeš. To jsme se jednoho dne zase držely naší staré známé, zažité a ochočené teorie o příchylnosti jistých krvesajných humanoidů k nápoji temnému jako noc a jejich duše (eee... nevěřím, že jsem tenhle obrat prakticky použila).

Marika mě od té doby bombardovala prosbami a návrhy, abych tohle někdy nakreslila. A tak je to tady, pojato ve stylu plakátu lákajícího ke koupi nejnovějšího knižního best-celeru.

Still better lovestory than Twilight :D

Proč se učím psát tak, aby to po mně už nikdy nikdo nepřečetl?

1. prosince 2017 v 20:34 | Vědmi |  O mně :)
Páni... řekla bych, že jde možná o nejdelší nadpis tady na blogu :D

Víte, to bylo tak - potřebovala jsem při zápisu předmětů naplnit těch očekávaných X kreditů na semestr za povinně volitelné a za nic jsem se nedokázala rozhodnout mezi dějinami starověku a pomocnými vědami historickými pro dějiny umění. Ne že by mě lákalo jedno víc než druhé, popisy byly u obou stejně šílené, prostě nádhera. Až jsem pak jednou zaslechla nějaké ty děsivé historky o vyučující a zkouškách u starověku... a bylo vymalováno. Risknu PVH i se všemi slovy, ke kterým bych se asi jako normální člověk možná nikdy nedostala - blason štítu, kurent, bastarda...

Náplní předmětu ukázaly se býti heraldika (čili zkoumání erbů) a paleografie (čili historie písma). Postupně jsem se s tím smířila, minimálně v té rovině, že se mi to bude aspoň hodit při kreslení (a druhé zmíněné při luštění starých galerijních a obrazárenských katalogů, ale to nechme stranou). A ono... ono se to ukázalo jako celkem zábava!