Listopad 2017

Daenerys Targaryen

28. listopadu 2017 v 21:25 | Vědmi |  FanArty
Dneska to vezmu zkrátka - konečně jsem se letos v září po cca třech letech dohnala k tomu, abych se znovu podívala na Game of Thrones. Pravda, ne celou, jen asi zhruba po konec čtvrté série, pak už se to začíná zvrhávat takovým způsobem, že jsem nad některými dějovými "zvraty" jen kroutila hlavou s myšlenkou, že to přece nemysleli tvůrci vážně.

A tak mě jednou při sledování napadlo, že jsem vlastně nikdy pořádně nenakreslila Daenerys, postavu, kterou dokonce cosplayuji. Vždycky jsem si ji jen někde skicnula, tudíž bylo jedině na čase, abych ji taky ztvárnila po svém.

Nakonec z toho vylezl jakýsi... hybrid mezi knižní a seriálovou verzí - viz například oči a šaty. A napadá mě jedna věc: taky vám přijde tak trochu disneyovská? :D

Králíci z Karibiku - Janis zamlada

24. listopadu 2017 v 16:58 | Vědmi |  Výtvarno
Tohleto vzniklo někdy v době, kdy jsem prováděla v Čechách pod Kosířem. Ve druhé polovině okruhu jsem mohla, pokud jsem si vzpomněla, v knihovně upozornit na "sadu miniatur vyvedených na slonové kosti, podle kterých se podařilo identifikovat některé - nám do té doby neznámé - členy rodu" (a pak že si nepamatuje texty...). Když jsme měli zrovna - na červen - překvapivě vytíženo, odříkávala jsem tuhle "repliku" i třikrát za den. A ona se ukázala jako celkem inspirativní... svým způsobem.

A tak jsem si vybrala jednu z hlavních hrdinek "Králíků z Karibiku", Janis. To černo-růžové, zmalované stvoření s obrovskými náušnicemi - v době, kdy tím černo-růžovým, zmalovaným stvořením ještě nebyla.

P.S. - zase jsem vyrobila několik "pirátských" králičích kresbiček. Možná na ně taky dojde...

Kýčovité a přeslazené rokoko

12. listopadu 2017 v 1:12 | Vědmi |  Výtvarno
Tyhle dvě kresbičky - a deminutivum je na místě, neb se jedná o formát A6 - už tady v galerii suším nějakou dobu. Tedy přesněji tu jednu, která ovšem čekala, až se mi bude chtít vyfotit tu druhou. Kdybych Ho nakreslila ten samý den co Ji, být to takhle vůbec nemuselo. Jenže ten super skener, se kterým jsem dělala celé roky předtím, byl odpojen a odnesen dřív, než jsem se rozhodla nakreslit i Ho (což vzhledem k tomu, že to nakreslila sotva den po sobě, byla poměrně obdivuhodná rychlost na tuhle prokrastinátorskou domácnost...)

Má táborová alter-ega

7. listopadu 2017 v 19:38 | Vědmi |  Výtvarno
aneb Mám plnou pr... fakt hodně postav, až v nich mám skoro bordel, a Tábory Fortescue mi to fakt neulehčují! A asi bych to mohla vysvětlit trochu líp!

Takže od začátku. Co jsou tábory Fortescue?
To je taková dobrá věc. Hodně moc dobrá věc. Teda... ne věc, skupina lidí, kteří pořádají zážitkové letní tábory. A že je o ně zájem dokládá už to, že tábory dělají doslova celé léto a že je na nich po otevření přihlášek okamžitě natřískáno. A že mě strašně štve fakt, že jsem je objevila až v devatenácti. Kdyby vás zmínka o nich zaujala, koukejte "lajknout" jejich FB stránky a navštivte jejich webovky.