Červenec 2017

Nový Jičín, 5.7.2017

31. července 2017 v 18:29 | Vědmi |  Hřbitovy
Opět dávám průchod svým krchomilným choutkám.
Jakmile jsem na konci června skončila na zámku a na začátku července nastaly ty volné dny, sedli jsme s tátou do povozu a vyrazili "nach Neutitschein", do města spojeného s Karlem Krylem, generálem Laudonem a mojí rodinou, jelikož mi papá slíbil návštěvu tamního hřbitova.
Cesta tam byla zajímavá sama o sobě, protože jsme tak nějak zjistili, že většina starých cest už neexistuje a museli jsme tak projevit obdivuhodnou kreativitu, jelikož nedisponujeme dálniční známkou (hehe...). Naštěstí jsme to brali s humorem: "Až budeme v Žilině, asi jsem blbě zabočil..." :D No jasně, zahnul blbě v Hranicích, ale cesta na Slovensko se nekonala, ve ValMezu jsme nabrali správný směr, střihli jsme to Hodslavicemi (rodištěm dědy a Františka Palackého) a do N. Jičína jsme přijeli sice z opačné strany, ale byli jsme tam.

Papírkovaná (asi) 8 aneb Snaha byla!

27. července 2017 v 20:46 | Vědmi + Marika T. |  Papírkovaná
V minulých dnech se u mě konal čarodějnický sabat - přijela Marika - a došlo při něm k nejhoršímu. K potopení se do hlubin nostalgie.
Kromě toho, že se dramaticky předčítala Cesta do Anglie jako pohádka před spaním (což trochu nevyšlo, protože původně plánované "Půjdeme spát o půlnoci" se tím posunulo nebezpečně ke třetí hodině ranní)a koukalo se na Hellboye, se taktéž hrála velmi známá a velmi nebezpečná hra - PAPÍRKOVANÁ.
Schovávám totiž v psacím stole všechny předchozí ročníky a teď jsem je samozřejmě vytáhla, abychom je pěkně všechny pročetly. Dostaly jsme se tak do půlky a musela se dělat povinná pauza, jelikož naše bránice silně protestovaly a já se pro smích nemohla nadechnout. Takže jsme se velice inspirovaly k večernímu hraní.