Biskupice (3.10.2015)

5. října 2015 v 18:19 | Vědmi |  Hřbitovy
Hellou.
Jak jste si mohli všimnout, přibyla zde nová rubrika. Má původ v tom, že jsem si řekla, jak musím konečně udělat něco s tou svou morbidní úchylkou (lezení na hřbitovy). Ano, udělala. Začala jsem je fotit :D
A první fotky k úvodu nové rubriky jsem pořídila na sobotním sedmnáctém ročníku Biskupického Kaléšku, onoho festivalu slivovice, na který jsem vás už několikrát odkazovala pomocí jistého článku (a odkážu vás tam dneska zas :D). Letos byly trochu zmatky v organizaci, všechno se dělo někde úplně jinde než dosud, a já se tedy poměrně brzo začala nudit, sebrala mamá foťák a odešla na hřbitov, kam už třetím rokem zdrhám ať už sama nebo s někým.
Dneska začneme trochu zeširoka:


V Biskupicích u Jevíčka stojí barokní zámek, přestavba to původní renesanční tvrzi, který při příjezdu do obce asi nepřehlédnete. Další věc je, že vám ani neujde, v jak...mizerném stavu se dnes nachází.
(ten kůň s tím random pánem stojí ve zbytcích zámeckého parku, kde se zrovna děla součást Kaléšku - nějaká koňařská přehlídka salámu)
*
*
Schránka na bráně (není vidět, protože jsem nechtěla mít ostře zabrané jen kování, takže jsem násilně narvala objektiv do jedné z mezer) a satelit naznačují, že to dnes nejspíš někomu patří. Tak doufám, že v příštích pár letech aspoň trochu zlepší vzhled a stav stavby.
*
Další takovou těžko přehlédnutelnou věcí je tento opět barokní kostel, stojí hned za zámkem.
*
Bylo zrovna otevřeno, tak jsem vlezla až tam, kam to mříž dovolila. Možná lehce máznuté foto interiéru:
*
A konečně se dostáváme k předmětu článku - tedy k maličkému hřbitovu zjevně patřícímu k zámku, který najdete, když obejdete kostel.
Hřbitůvek je skutečně mrňavý, asi deset hrobů, přičemž (skoro) všechny patří členům rodu Thurn-Taxis.
(a na té zdi se hrozně dobře sedí, drbe a likviduje čokoláda...ehmehmpietaehm...)
Na jednom místě mimo záběr seděla pokuřující dvojice lidí. Samotnou mě překvapilo, jak málo pozornosti na sebe strhává mladá holka s obrovským foťákem skákající od hrobu k hrobu...
*
*
*
*
*
*
Jak si můžete všimnout, náhrobků je zde málo, všechny důležité informace o nebožtíkovi (kromě jména a dat i to, kdo byl jaký hrabě, princ, dokonce i vojenské hodnosti...) si můžete přečíst na desce:
*
*
Nejmladší datum.
*
A nakonec jen dodávám, že jelikož se hřbitůvek nachází na kopci, je odtamtud pěkná vyhlídka :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marika Tepeš Marika Tepeš | Web | 5. října 2015 v 18:47 | Reagovat

Pěkné, příště na focení musím jít s tebou :D i když se (k všeobecnému sklamání) nejedná démonské "cosi", tak se líbilo :-D

2 Mirka. Mirka. | Web | 30. října 2015 v 21:35 | Reagovat

Zaujímavé..
Aj ja rada fotím na cintorínoch..hlavne keď sú tam nejaké zaujímavé mohutné hroby (alebo sú to hrobky??? :D :D )
Aj tento výhľad za niečo stojí ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama