Říjen 2015

"Nesnáším svý příbuzný!" - část 23.

31. října 2015 v 23:01 | Vědmi |  "Nesnáším svý příbuzný!"
Hellou!
Doneste dehet a peří, ať mě můžete v tom vyválet! Tuhle část držím už od poloviny srpna a teď už máme co? No obrovskou prodlevu! Anebo víte co? Můžete mě prohnat za zvuku zvonce a skandování: "Shame! Shame! Shame!" přes kterékoli větší město chcete.
Ale pokud to udělat nechcete a radši si přečtete tuhle staronovou část, já vám nebráním (a vlastně to doporučuji spíš).
Halloween je stejně divný den. Nejdřív vyplodím strip s vážnou a hlubokomyslnou tématikou (bez ironie), a teď si ještě vzpomenu na toto...
Teď vám tu ale na svou čest, blog a vlasy slibuji, že to letos dodělám...případně se pokusím dodělat. Dělám to už dva roky, což je víc času, než bych tomu musela bezpodmínečně věnovat. Do konce, cobse děje týče, už mnoho nezbývá, takže by to mohlo i vyjít. Pokud se tak nestane, navrhuji použít dvou výše zmíněných variant.
Ale abych nezdržovala.
Minule jsme skončili zde: "Dneska spíš u nás," rozhodla Vědmi. "Dějí se tu divný věci, to je pravda. V zájmu vlastního bezpečí se musíme držet u sebe."

Akce za říjen 2015

28. října 2015 v 17:07 | Vědmi a kolektiv |  O mně :)
Hellou!
Troufám si označit tento říjen za celkem povedený (a že se to málokdy stane, říct takovou věc o CELÉM měsíci!), nabitý akcemi všeho možného druhu a typu. A zdaleka ještě není konec, protože v pátek mě čeká zhoštění se úlohy čarodějnice v jedné z okolních vesic.
Víte, jak si pořád stěžuji, že se tu (rozumí se tím široké okolí Díry na Moravě) nic neděje? Asi kecám, jak se poslední dobou zdá... :D
Opět musím přidat varování, že se může jednat vzhledem k obrazovému materiálu o poněkud delší článek. Čímž se vám snažím podvědomě vnutit, abyste si uvařili kafé/čaj/cokoliv a udělali si pohodlí. Začneme:

1/ 3.10. - Biskupický Kaléšek, Biskupice u Jevíčka & Noc na Karlštejně, Chornice
Co by to bylo, kdyby můj rodinný klan tuto každoroční akci vynechal?
Poslední dobou se mi ovšem zdá, že její akce poněkud klesá - letošní ročník stál docela dost za prd, když to řeknu přímo. Nesl se v duchu reorganizace a zmatků v programu. Ne že by tam nebylo co dělat, ale podle mě to už není, co to bývalo.
Ani "Göring" tam letos nebyl, jaká drzost (to se ale dá asi omluvit, Vědmi. Říká ti něco slovo "Norimberk"? :D).
Přehlídka historických kol a jejich okostýmovaných majitelů nicméně opět proběhla, tak aspoň kvůli něčemu se zde dalo vydržet.


Přátelé?

20. října 2015 v 14:21 | Vědmi
Hellou!
Někdy v těch třinácti, kdy jsem byla ta "hrozně drsná" slečna, co se osypává z pomyšlení na třpytky a růžovou a kdy jsem zároveň tento blog zakládala, jsem se zaklínala, že sem nikdy nenapíšu dobrovolně slova/zkratky jako "SB".
Od té doby však uběhlo téměř pět let. Za takovou dobu se člověk různě transformuje, utváří a buduje. Z té "hrozně drsné" slečny vyrostl cynik, kterému růžová v decentní míře nevadí a vůbec nechápe, co je na "SB" špatného.
Zkrátka a dobře, hledám dobré čtení (nejen) na zimní večery a případně spřízněné duše, se kterými se dá rozumně diskutovat :)
Máte zájem o podobné věci? Jestli ano, neváhejte a vyplňte následující:
1/ Vaše přezdívka
2/ Vaše teritorium :D
3/ O čem píšete? (věřte, pomáhá zmínit to)
4/ Čím jsem vás zaujala? :D

Na oplátku vyžaduji dvě věci:
1/ Nějakou interakci - když se vám článek bude líbit/nelíbit, klidně o tom dejte vědět :)
2/ Slušné vyjadřování

Karlov, 8. - 11.10.2015

18. října 2015 v 10:03 | Vědmi |  TARDIS na výletě
Hellou!
S týdenním zpožděním jsem se dostala k tomu, abych spáchala článek na události víkendu minulého, kdy jsem ve čtvrtek odpoledne vyrazila s mamkou na její třídní sraz do Jeseníků.Tohle bývají dost fajn akce, kdy se přes den pořádně proleze okolí místa konání, takže jsem samozřejmě nezapomněla přibalit TARDIS :D
Podle fotek chaty jsem už čekala něco velkého, ale že až tak?! Dvě patra, obří bazén se slanou vodou, protiproudem a vyhříváním, doslova metr od chaty vířivka, sauna a kdoví, co ještě. Víkend za všechny prachy! (a hned v pondělí písemka na antickou filozofii a biologii, nechci vidět, jak to dopadlo, když jsem se přece TAK MOC učila, eheh...)
Modrobudku jsem začala fotit až v pátek, ve čtvrtek jsme dojeli okolo páté/šesté a hádejte, co byla první věc, kterou jsem udělala - pomalu jsem se nezdržovala ani s vybalením a už jsem ležela naložená v bazéně. Studijní víkend jak pojď na mě z boku :D
Dál už to ale taková flákačka nebyla, ačkoli úvod do druhého (a třetího a čtvrtého) dne zase obstaral bazének.
/1/ Karlov - Malá Morávka - Karlov
Tady jsem se zameřovala hlavně na detail, krajina byla v podstatě pořád stejná: les-les-stromy-stromy-cyklostezka-sjezdovka. Ne že by nebylo na co se koukat, však on ten podzim už byl v barvách poznat, jenže ve výsledku to na fotkách vypadalo, jako bych vylezla jen na kopec za domem.

Biskupice (3.10.2015)

5. října 2015 v 18:19 | Vědmi |  Hřbitovy
Hellou.
Jak jste si mohli všimnout, přibyla zde nová rubrika. Má původ v tom, že jsem si řekla, jak musím konečně udělat něco s tou svou morbidní úchylkou (lezení na hřbitovy). Ano, udělala. Začala jsem je fotit :D
A první fotky k úvodu nové rubriky jsem pořídila na sobotním sedmnáctém ročníku Biskupického Kaléšku, onoho festivalu slivovice, na který jsem vás už několikrát odkazovala pomocí jistého článku (a odkážu vás tam dneska zas :D). Letos byly trochu zmatky v organizaci, všechno se dělo někde úplně jinde než dosud, a já se tedy poměrně brzo začala nudit, sebrala mamá foťák a odešla na hřbitov, kam už třetím rokem zdrhám ať už sama nebo s někým.
Dneska začneme trochu zeširoka: