Červen 2015

Menší výlet 2 - část 1.

29. června 2015 v 16:53 | Vědmi + Marika T. |  Menší výlet 2
Hellou!
A je to tu zas! Horší a silnější! To bude nejspíš tím, že jsme to zvládly s Marikou (neplacená reklama - má nový blog!) napsat za jeden večer. A navíc je to o kus kratší než jednička, takže všechna ta absurdita je ještě víc nahuštěná a děj nikde nedrhne... Vlastně - neměl by drhnout. Tak.
Opět pracujeme s alternativní verzí dějin, tedy že se Hessiemu povedlo dostat se z Anglie zpátky dom.
Btw - co se dalo čekat po nadopování třemi druhy nanuků, cukrovou vatou, Kofolou a na závěr ovocným koktejlem, že...

Menší výlet 2 : Nepoučitelní

Postavy - Wolfi, Marika, Hessie, Vědmi
Žánr - to už si umíte představit, ne?
Autor - My, VědmiI., z boží vůle Koště & My, Marika I., z Ozzyho vůle Kafe
Děj ve stručnosti - Veliteli buznovské posádky se partyzáni a jejich akce začínají lehce vymykat z rukou. Wolfi, opět se svým věrným parťákem Hessiem, se rozhodne situaci zkontrolovat. Po cestě je ovšem zastihne taková MALÁÁ nehoda...Ay!


Papírkovaná speciál - škola

25. června 2015 v 15:11 | Vědmi + kolektiv |  Papírkovaná
Hellou!
Je tady. Ten milovaný i proklínaný týden před prázdninami (proklínaný hlavně tady u nás, protože ještě není úplně poslední - pro vysvědčení si jdeme jako trubky až v úterý). A co se v těchto dnech obvykle dělá?
Úplný kulový, správně. Skoro nikdo už nechodí, třeba nás je ve třídě od pondělí tak pět a půl, a čas jak může, tak neubíhá. Což samozřejmě znamená, že si člověk musí hledat různé formy zábavy, aby se dožil aspoň oběda, když už nic. V našem případě to už byly filmy, u jak koho knížky, karty...a papírkovaná :D
Když hráváme s Marikou, jsou ty naše "věty" vždycky na nějaké filmové/seriálové/knižní téma. Tohle bylo absolutně random :D Psali jsme náhodná slova, na která jsme si v tu kterou chvíli vzpomněli a zneužití se nevyhnuli ani naši spolužáci a učitelé (jména raději zacenzurována, co já vím, kdo si to tu všechno čte) - a musím říct, že to tu a tam byl docela "hadrcore" :D

Vysvětlivky: # - já
# - Ilía
# - Fferča
# - Huša(ten Huša, nikoliv ta)
# - Erikovy poznámky (jako už klasicky)


Kde jsem byla, když jsem tu nebyla?

20. června 2015 v 17:46 | Vědmi |  O mně :)
Haló-o! Hlásím se ze záhrobí!
Kdy jsem sem psala naposled? 20. května? Takže před měsícem, pěkný...
Ale určitě mne dokážete pochopit, že :D Chtěla jsem o sobě dát vědět víc, než jen že zapíšu titul přečtené knihy do tohohle seznamu, ale okolnosti tomu moc nepomáhaly :D Tak nejen, že bylo to velké HALO okolo uzavírání známek, konce školního roku a tak podobně, já k tomu všemu měla navrch ještě co dělat ve svém soukromém životě.
A právě s několika svými akcemi za květen/červen bych vás ráda prostřednictvím fotek seznámila :)
Jen malé varování - díky obrazovému materiálu je článek trochu delší, tak není od věci si k tomu něco uvařit :D A zalez, fantome!

1. - S maminkou v Auschwitzu (23.5.2015)
O KL Auschwitz-Birkenau jsem se rozepisovala v těchto několika (čerstvě zrestaurovaných) článcích.
Asi jsem o tom tehdy mluvila dostatečně živě, že se mamka rozhodla, že by se tam někdy taky podívala. No já se k tomu přimotala a letos jsme tedy jely nach Poland.
Jenže...tahle "návštěva" byla něco úplně jiného. Hlavně kvůli tomu počtu turistů.
Nechápejte mne špatně, je hezké, když se dnešní generace zajímají o to, co se dřív stalo a mohou se tak pokusit zabránit tomu, aby se to opakovalo, ale... když na druhou stranu kvůli takovému počtu dalších znalostí chtivých musí člověk procházet místem ve stylu "Honem, honem, mám po vás další miliardu skupin, řeknu vám jen tak 1/4 informací, však vy si to dohledáte", není to ono.
Auschwitz byl vždycky továrna - nejdřív na smrt, dnes na exkurze. Účel místa se nezměnil, jen přeorientovali výrobu. (cynická hláška znechucené Vědmi cestou domů)