Listopad 2014

Když se fandom projeví...

25. listopadu 2014 v 22:43 | Vědmi |  Výtvarno
Hellou!
Jelikož jsem až donedávna doháněla svůj rest, co se Game of Thrones týče (konečně mám zatím všechny čtyři série za sebou), trochu jsem kašlala na Doctora. No ale teď někdy jsem na KsichtKniz narazila na svůj příspěvek v jisté whovianské skupině a napadlo mě - o co, že to na blogu ještě nemám?!
Na začátku školního roku jsme v jedné hodině němčiny dělali, kromě planých řečí o ničem, což nám dost jde, poslechovou práci. DLOUHOU poslechovou práci. A pro nás dost netradiční.
Namísto těch nudných a jednotvárných poslechů z cédéček k učebnici (kde by nás teoreticky mělo zajímat, co měla která osoba k obědu a jak je budík úžasný dárek k narozeninám) jsme tentokrát poslouchali jistou písničku z YouTube.
Konkrétně se jednalo o "Engel fliegen einsam" od Christiny Stürmer. Když se nad tím textem zamyslíte:
"Víš, jak andělé létají?
Viděl jsi už někdy nějakého?
Andělé létají sami"
Přiznejte se, whoviani, kdo si vzpomněl na jisté "Osamělé zabijáky", kteří se poté, co vás pošlou někam náhodně do minulosti, živí vaším zbývajícím časem?

Zombie Apocalypse Book TAG aneb Jak se Vědmi v noci smála na celý barák

6. listopadu 2014 v 16:12 | Vědmi |  Kecavá
Hellou!
Včera jsem při předstírání učení pročítala Ilíin nový blog a zaujal mě tam tahleta ptákovina. Takže jsem si, podobně jako u onoho dávného "Já a knihy", sobecky a nestydatě dovolila tohleto zpracovat.

Věcí na téma zombie apokalypsy už tu bylo TOLIK (já samotná si z fleku vybavím třeba Walking Dead...). Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, protože mi to prostě přišlo nudné.
Nicméně toto byla docela sranda :D
Jde o sestavení týmu pro přežití, jehož členové jsou různé postavy z vašich oblíbených knih. Ilía snad promine, ale půjčím si od ní soupis pravidel:
"1) Máme deset otázek
2) Vybereme pět knížek, které potom postupně losujeme (z každé knihy musíte vybrat dvě postavy)
3) Po vylosování otevřeme knihu na náhodném místě
4) První jméno, které na stránce uvidíte, je odpověď na otázku"
Let's go!