Červen 2014

Zase z jiné tvorby

29. června 2014 v 12:02 | Vědmi |  Ptákovinky a blbinky
Hellou!
Po chvilkové pauze se vracím zpět na blog.
Půvoně jsem chtěla přidat další část Cesty do Anglie 2, ale to vidím spíš jako prázdninový seriál počítaný od začátku července. Dostala jsem totiž úplně jiný nápad.
Přibližně čtvrt roku nazpátek se mi do rukou dostal sešitek o náušnicích z korálků a chtěla jsem to zkusit. Myslím si, že jsem si techniku osvojila docela rychle a hotové výrobky dnes už nevypadají jako tehdy, když jsem začínala.
Napadlo mě, že bych vám mohla něco ze své výroby předvést.
Doufám, že se aspoň někomu zalíbí.

Donucena se vyjádřit

8. června 2014 v 11:47 | Vědmi |  Kecavá
Hellou
Včerejší (a v podstatě i ten dnešní) komentář od slečny Camille u článku Vědmi - mix mi připomněl, že jsem chtěla již dříve přidat takové malé prohlášení, týkající se toho, co si kreslím za oblečení.
V příbězích, které vymýšlím hlavně proto, abych se nenudila (čili je síš kreslím, než píši) a kde zároveň vystupuji jako své alter-ego Vědmi, jsem hlavně cestovatelkou časem a vzhledem k době, v níž se odehrávají, jsem vlastně "ženou z budoucnosti".
K tomuto se také vztahují dva body, týkající se mého oblečení:

Bod 1 - je to se mnou jako s Doctorem: nikdo z lidí žijících v oné éře se nad tím, co mám na sobě, příliš nepozastavuje.
Bod 2 - vzhledem k tomu cestování časem je mé oblečení bráno jako takový "spoiler" nadcházející módy.

Čili je to všechno SCHVÁLNĚ ne úplně historicky přesné. Kdybych se chtěla křečovitě držet toho, co se kdy v minulosti nosilo, musela bych si hlavně kreslit úplně jiné brýle, pokud tedy jdeme až do takových detailů.
Nyní se ještě chci vyjádřit přímo k této citaci: "Zkus si pro příště najít alespoň nějaké obrázky,když o tom moc nevíš." - nechci se zastavovat nad tím, že slečna asi naprosto přesně ví, kolik toho vím já o historii oblékání.
Chci říct hlavně to, že když si nejsem něčím jistá, můžu to prokonzultovat s:
a) Člověkem, který historii módy studoval kvůli zaměření střední školy, kterou navštěvoval ( = má sestra)
b) Pamětníkem přímo ( = má babička)
c) Člověkem, který se o toto zajímá - sice amatérsky - paralelně s tím, že se zajímá o kresbu/malbu a historii umění ( = můj táta, který se o toto amatérsky zajímá již něco přes třicet let)
Takže tak.

Cesta do Anglie 2 - část 13.

4. června 2014 v 16:29 | V+MT |  Cesta do Anglie 2
Hellou!
Delší dobu jsem tu teď nebyla - ne, že bych nemohla. Prostě to bylo pořád něco sem, něco tam...a najednou je večer, mně se chce spát a "sakra, já chtěla něco napsat..." :D
Nicméně, konečně to vypadá, že můj spisovatelský bloK konečně začíná odeznívat. Bylo to fakt nekonečné. Snad se mi konečně povede něco připsat k NSP...
V dnešní části CdA2 se podíváme na nesmyslné cedulky A záchodky v Brightonu :D