Září 2013

Představení postav

28. září 2013 v 17:28 | Vědmi |  Cesta do Anglie 2
Hellou! *smrk*
Zrovna umírám při angíně mixované s rýmou, kdyby někdo nemohl pochopit to *smrk* vedle pozdravu. Jsem momentálně doma sama, protože Mutti a Vati jsou u někoho na narozeninách, babi je u kamarádek a spolubydlící zmizli na půdu.
jak jsem psala posledně, počet členů tzv. "staré gardy" se poněkud smrskl a některé nahradila "nová krev" (to nová krev je doslovné, Marika totiž párkrát ude jen krůček od toho, aby někoho nevysála)
Protože téměř zdechám, nechci to nijak protahovat. Beztak mě stojí dost síly napsat i tenhle krátký úvod...

Fotoreportáž č. 7 - KL Auschwitz II - Birkenau

25. září 2013 v 15:55 | Vědmi |  Fotoreportáže
Zdravím
Jsem si vědoma, že jsem tento článek slibovala už před prázdninami. Jenže...když si člověk prohlíží ty fotky znovu a znovu...Nechtěla jsem si kazit prázdniny hnusnými myšlenkami. Nicméně, teď to musím dohnat, protože nechci nechávat další projekt otevřený.
Ač se o Auschwitzu (není zrovna správné bavit se o tom jako o Osvětimi, protože Osvětim /Oswieczim/ je ta vesnička vedle) píše to, co se o něm píše, ty nejhorší zločiny se odehrávaly o tři kilometry dále, v koncentračním táboře Birkenau - ještě odpornější místo vybudované v bažině.
Ve své podstatě tohle byla "továrna na smrt".
Jako by to i počasí dobře vědělo, protože jakmile jsme tam dojeli, rázem přestalo svítit slunce a začal foukat tak odporně ledový vítr, snad abychom si lépe představili, jak se tam vězněným vedlo v zimě.
1.) Hlavní brána
Pod tou věží dovnitř vjížděly nové a nové transporty s lidmi (primárně) z celé Evropy, kteří se nějakým způsobem znelíbili nacistickému režimu. Málokdo, kdo se tudy dostal dovnitř, se stejnou cestou po válce vracel ven.

Prologue

23. září 2013 v 21:29 | Vědmi |  Cesta do Anglie 2
*tady mělo být sólo na bicí, pro navození atmosféry, ale bubeník se zdejchnul*
JE TO TADY!!!
Tolik a dlouho očekávaná Cesta do Anglie 2: Zpátky v Londýně !! Větší, lepší a praštěnější pokračování oblíbené série Cesta do Anglie 1 !
Minule jsme oživili šedivý život obyvatel Londýna o spoustu alkoholu, barevných obláčků z Jerrieho trávy a sexuálních narážek.
To ale tentokrát nečekejte.
BUDE TO O HODNĚ LEPŠÍ!!
Nicméně, je potřeba též vážně (či se aspoň významu slova vážný přiblížit) pohovořit i o několika věcech, které je nutno očekávat...
Proto čtěte dál!

"Nesnáším svý příbuzný!" - část 7.

19. září 2013 v 21:05 | Vědmi |  "Nesnáším svý příbuzný!"
Hellou!
Jsem tu s další částí "NSP!". Je to krátké, co jen bych dala za pořádný slovní průjem...ale ten mě bohužel chytá pouze v pátek...
No potřebovala bych slovní průjem i proto, že je mi zima na ruky a já se psaním rozehřívám.
Ačkoli...dneska jsem se rozehřála něčím jiným :D Zjišťuji totiž, že pokud se nezabrzdím, dokážu být pěkný úchyl :D Na psaném textu to moc nevypadá, ale kdybyste viděli ty představy... O_O :D
Nicméně, pusťme se do toho :D
Zde jsme skončili minule: Zalapala po dechu, několikrát mrkla a nakonec se ještě pro jistotu štípla do ucha, aby se ujistila, že se jí to jen nezdá.

Jenže nezdálo.
dein Reini


Malý experiment

17. září 2013 v 21:26 | Vědmi |  Kecavá
Hellou dnes podruhé!
Tohle je jen takový krátký, spíš informativní článek.
Jak už jste si stačili všimnout, experimentuji se změnou vzhledu. Podle toho, jak se vám to bude líbit, to bude jen dočasné řešení. Zatím se snažím, aby se ty barvy tolik netřískaly. Doufám, že se mi podaří najít trochu jemnější přechod.
Nicméně, za celou svou existenci změnila Blackiina-tvorba svůj kabátek poprvé. Budu se v tom muset trochu pocvičit.
Je ale jasné, že sluníčko jako značku ponese i nadále.

Knihy a abeceda

17. září 2013 v 19:53 | Vědmi |  Kecavá
Helou!
Já vím, slibovala jsem a) konec fotoreportáže o Osvětimi
b) fotobonzaci z prázdnin
c) pokračování "NSP!"
Ale jako takovou čekací vsuvku jsem si připravila takový dotazník, na který jsem narazila tady.
No schválně - přečetla už vaše knihomolka Vědmi knihu od každého písmena abecedy? (máš přes 400 knih jen ve své knihovničce, ani nevím, kolik jich máte v celým domě. Proč ne?)

Irminy kecy

14. září 2013 v 20:55 | Vědmi |  Kecavá
Zdravím!
Na začátek chci říct, že připravuji s Marikou takový speciál, kdy ona sestavuje otázky pro Irmu, Isaaca, Alexe, Webera a mě. Mohla by to být parádní blbina. A taky chci příští víkend konečně zveřejnit informace týkající se CdA 2!!
Dnes vám přináším pouze již jednou slibované Irminy kecy.
Je to tak všemožné - hlášky jen tak, vystřižené z "V krytu" nebo prostě nikam se nehodící.
Proto dopijte vše, co máte po ruce, aby se zamezilo poprskání obrazovky. Blbě se to čistí. Zejména čaj...

"Nesnáším svý příbuzný!" - část 6.

12. září 2013 v 21:08 | Vědmi |  "Nesnáším svý příbuzný!"
Zdravím
Připadám si dneska strašně. Včera mi spravovala doktorka rovnátka a večer to začalo děsně stahovat. Mám z toho hlavu jak střep. Nebo jako Wolfi po návštěvě Moravy (viz. Menší výlet)
Nicméně, nebrání mi to přidat další část "NSP!", kterou mám naštěstí napsanou v záloze. Neumím si představit, že v tomhle stavu pracuju na něčem, co má mít smysl. A to zítra píšeme písemku z matiky...
KONEČNĚ(!!) to začíná chytat nějaký děj! :D A dozvíme se taky, co se stalo v noci
Posledně jsme skončili u - O pár minut později se konečně uložily k zaslouženému spánku. Marika ještě vtipně poznamenala: "A nevraz mi zase loket do oka!", ale Vědmi už ji ignorovala, protože odpadla těsně poté, co se zahrabala do peřin.

Táborový speciál

10. září 2013 v 20:48 | Vědmi |  Výtvarno
Zdarec!
Jak jsem několikrát před tímto článkem prohlásila, letošní tábor mě trochu zklamal. Asi v půlce jsem se ale seznámila pořádně s hrstkou suprčupr lidí, takže se to přežít dalo.
Taky se mi trochu dařilo psát, čímž jsem neuvěřitelně s*ala bandu deb*lů a pipin, kteří to asi neuměli nebo co, protože si ze mě pořád dělali p*del (omlouváme se, jinak to vyjadřit nešlo. Kdybyste ji viděli, jak na to vzpomíná, nechtěli byste se jí dostat do rukou). Taky jsem celkem dost kreslila, což je taky asi štvalo, ale nedávali mi můj talent tolik sežrat.
Z celkového snažení vyšly asi tři povedené obrázky, pokud nepočítám vyřízené objednávky.
Je načase vás s nimi seznámit:
1.) Na střeše Opery
Vlastně to není až tak kompletně táborová práce. Je to spíš dodělávka. Ale dodělaná na táboře a to se počítá.
Začala jsem to kdysi ve výtvarce jako práci na téma "Barvy noci", ale nechtělo se mi t ododělávat. Popravdě, JE to sice v noci, ale protože tolik černých pastelek nemám a Photoshop nefunguje, asi to zůstane s bílým pozadím.
Erik - ve svém klasickém kompletu
María - spodní část kostýmu služky v jedné hře
*

"Nesnáším svý příbuzný!" - část 5.

8. září 2013 v 13:33 | Vědmi |  "Nesnáším svý příbuzný!"
Ahoj :D
V pátek večer mě chytil tak trochu slovní průjem a potřebovala jsem to nutně vypsat.
Proto mám teď předpřipravený materiál na nejméně dvě pokračování.
Konečně to navíc začalo dostávat děj!! :D
I když dnešní část je tak trochu nudná. Už zase popisy (které, jak už bylo řečeno, mi vůbec nejdou)
Chm, doufám, že vás to neodradí od čtení...
Minule jsme skončili zde - Ještě chvíli pohlížely mlčky dovnitř truhly, a když o něco později pak Vědmi prohlásila: "To by pro dnešek mohlo stačit…", slezly z půdy a jaly se hledat nějakou ložnici.