Srpen 2013

Vzpomínka na staré časy 1

27. srpna 2013 v 20:06 | Vědmi |  Pokecy
Krásný večer přeji :)
Na přepisu "NSP!" se už pracuje, takže bych vám chtěla zpříjemnit čekání, předkládám vám to krátké ...ehm...o Kitty a Goebbelsovi. Dobrá, možná ne celé, ale napětí musí být :)
Psala jsem to po večerech ve Třech dvorech, když vedle řvala televize (babička i teta trochu špatně slyší) a myslím, že jsem byla trochu ovlivněna asi dvaceti minutami OVRZu (Ordinace v Růžové zahradě), na kterou jsem byla jednou donucena koukat.
Chci tím říct, že to začne být vtipnější až ke konci, to je ale přeci jen můj názor.
A ještě jedna věc - bylo hrozně těžký psát ty jejich zamilované řečičky a nehihňat se u těch představ.
Vzpomínka na staré časy
Postavy - Kitty, Goebbels, barman
Žánr - to fakt nevim...
Autor - Vědmi sólo
Děj ve stručnosti - když se sejdou dva bývalí milenci, nedělá to dobrotu

"Nesnáším svý příbuzný!" - část 4.

25. srpna 2013 v 20:45 | Vědmi |  "Nesnáším svý příbuzný!"
Přicházím s další částí "NSP!", před chvílí dopsanou.
Nevím, zdá se mi trochu krátká, ale už se to konečně trochu hnulo. Je docela těžké psát vážně a myslet na to, co tam bude dál. No, asi budete překvapeni...
Ale já nebudu nic prozrazovat. Jestli chcete vědět, co ještě přijde, čtěte dál.
Minule se skončilo u - "Holky…? Pojďte…se na něco podívat…"

Pozdrav z Polabí 2 - tentokrát už z Moravy

24. srpna 2013 v 21:07 | Vědmi (a kluci) |  Literární pirát
Hellou :)
Jsem zpátky v našem městečku oblíbeném (tak to leda kulový...)...Vůbec se mi nechtělo zpátky :D
Nicméně, kluci si citelně oddechli, když konečně nemuseli nadále nosit moje oblečení :D

Ještě na cestě zpátky jsem Hessiemu domlouvala, ať zkusí jednou být "ten nad věcí" a omluví se Wolfimu. K tomu ale nedošlo, Wolfi se omluvil sám. Podezírám ho ale, že si do koupelny tahal milence i nadále...
Pokračuji v bonzování :
21. 8. - ráno jsme zase jeli s Enďasem k Písečáku. Tentokrát mi to nedalo a vlezla jsem tam taky, i když jen po kolena. Voda byla překvapivě teplá, bylo vidět asi na metr hluboko a večer z toho vyrážka taky nebyla :D
Erik do vody nechtěl (ach-jak-překvapivé...Nech si to, špičouchu!), tak se procházel po břehu a...našel pánvičku :D
Odpoledne pak strejda rozmontoval bránu a já trochu asistovala při vykopávání jednoho nosného sloupku (divím se, že ti to nespadlo na nohu...nebo na hlavu).
22.8. - po obědě (výborné hlívové polívce) jsme se sestřenkou a klukama sedli na vlak a vyjeli jsme na výlet do Žlebů.

Isaacův životopis

21. srpna 2013 v 14:29 | Vědmi |  O postavičkách
K dokončení Irmina životopisu se stále nemám.
Na druhou stranu, na táboře jsem sepsala životopis jejího nejlepšího kamaráda. Možná budu trochu morbidní, když řeknu, že to nebylo psaní na dlouho.
Nic dalšího k úvodu mě již nenapadá, tak tedy:
Životopis Isaaca Rosensteina (sestaven Vědmi V.G. Ir'loth)

Pozdrav z Polabí

21. srpna 2013 v 14:06 | Vědmi (a kluci) |  Literární pirát
Bodré podoledne! (sorry za ni, blbne z " 'ALLO 'ALLO". Skvělej seriál...)
Momentálně se nacházím v kraji Středočeském, to jest daleko od domova. Konkrétněji u Kolína, ve vesničce Tři dvory, kam jezdím každý rok za tetou.
A letos jsem udělala tu chybu, že jsem s sebou vzala nejen Nuadu, ale i Andyho s Erikem a navrch i Hessieho, který se zabydlel i s Wolfim u mě v koupelně a dělají tam ve sprše prasárny. Jenže Hessie se s Wolfim, zatímco já byla na táboře, celkem pohádal a prosil mě na kolenou, ať ho vezmu s sebou.
A aby to nebylo nejjednodušší, mi tři spolubydlící si doma kolektivně zapomněli kufry, takže jim musím oblečení půjčovat. Je docela sranda vidět Erika, jak jde vysypat koš v mých bílých kraťasech a mém krajkovém tílku :D Možná to nakreslím...
Nyní se vám sěřím, co zde stíháme provést:
13.8. - příjezd. Seděla jsem mezi šoférem a mou babičkou, kluci byli namačknuti v nákladním prostoru (jeli jsme dodávkou...totiž ONI jeli dodávkou. Já se portnul až na místo). Nicméně, mohu říct, že jsem jim i záviděla, protože babička si celou cestu se šoférem povídala a já při troše štěstí některé historky slyšela jen potřetí...
Dojeli jsme, přivítali se s tetou, já trochu provedla kluky (aby se zabránilo případu že by se tu ti ostatní ztratili) a navečer jsme vyjeli vykoupat psa v Písečáku - slepé rameno Labe hned za vesnicí. No nechtěl bych tu být, když jsou povodně... Cestou zpátky jsme se stavili v hospodě, kam přišel strašně roztomilej pankáč. Parádně jsem se ztrapnila, protože když jsme odjížděli, já se na něj pořád usmívala a v důsledku toho jsem spadla z kola na popelnici...

"Nesnáším svý příbuzný!" - část 3.

6. srpna 2013 v 21:22 | Vědmi |  "Nesnáším svý příbuzný!"
V sobotu jsem se konečně vrátila z tábora, na kterém se mi sice nelíbilo, ale kamarádka mě přes ksichtknihu ukecala, abych jela příště zase. Takže tedy pojedu. Ale tohle je jen uvolněný kec na začátek.
Faktem je, že jsem mákla a dopsala další kousek k oné povídce podle snu. Je to zajímavá prácička, asi tak začnu psát častěji.
Dnešní část se zaměřila spíš na popisy. Ty mi sice absolutně nejdou, ale poprat se s tím člověk občas musí. Doufám, že nezajdete nudou, než dopíšu ještě něco.
Zde jsme skončili minule - Ozval se chřestivý kovový zvuk. To jak Vědmi krátce zatřásla kruhem s klíči, aby si zjednala ticho. Nutno podotknout, že to zafungovalo. Překvapivě.
"Pro mě za mě ať si Luna spí třeba na zahradě," pronesla trochu netrpělivě. "Ale už bychom se taky mohly hnout z místa a začít hledat."