Květen 2013

Menší výlet - část 3.

31. května 2013 v 19:04 | Vědmi |  Menší výlet
Vědmi 2017: Podívejte, šestnáctiletá Vědmi = pitomá Vědmi, a totéž se dá říct o 70% věcí, které jsem tou dobou vymyslela. Takže do tohohle doporučuji jít jedině na vlastní nebezpečí, je to hrozná volovina.

Předkládám další část "Menšího výletu"
Jsem ráda, že je o to aspoň malý zájem :D
Konečně mám mimo jiné novou flešku! :D KONEČNĚ nemusím všechno přechovávat na mobilu. 16 giga paměti pro moje potřeby :D
Ještě, než začnu, něco ke konspiračním teoriím - Frantovo auto se nepokazilo a trojka nebude :D
A ještě něco - "Menší výlet" četla skoro celá moje rodina a mamka povídala, že můžu vyzkoušet napsat nějakou hru pro místní ochotnický spolek :D Takže jestli za pár let půjdete do divadla na něco od V. Šimíkové, je to moje :D
Tak do toho:

Menší výlet - část 2.

27. května 2013 v 20:40 | Vědmi + Marika T. |  Menší výlet
Vědmi 2017: Podívejte, šestnáctiletá Vědmi = pitomá Vědmi, a totéž se dá říct o 70% věcí, které jsem tou dobou vymyslela. Takže do tohohle doporučuji jít jedině na vlastní nebezpečí, je to hrozná volovina.

Pokračuji s "Menším výletem". Doufám, že se vám líbí.
Včera jsem se dočetla dvě konspirační teorie o tom, jak to bude pokračovat. Jako že se na scéně znovu objeví Braunová anebo že si to Wolfi s Hessiem trochu užijí.
Nechci vás zklamat, ale musím :D Ani jedno se totiž nestalo :D
Nicméně, dnes budeme muset trochu překládat, protože netuším, nakolik rozumíte tomu dialektu, kterým se mluví u nás(onen dialekt nahrazuje češtinu. Čeština spisovnějšího rázu je použita jako němčina).
Budu se to snažit už moc neobkecávat, beztak je tu taková zima, že mi asi brzo upadnou prsty...

Menší výlet - část 1.

26. května 2013 v 19:38 | Vědmi + Marika T. |  Menší výlet
Vědmi 2017: Podívejte, šestnáctiletá Vědmi = pitomá Vědmi, a totéž se dá říct o 70% věcí, které jsem tou dobou vymyslela. Takže do tohohle doporučuji jít jedině na vlastní nebezpečí, je to hrozná volovina.

Zdravím vespolek :D
Na víkend u nás byla Marika T. a nám to samozřejmě nedalo, abychom zase něco nevymyslely. Není to Cesta do Anglie 2, protože tu má na notebooku ona, takže to doděláme příště.
Měly jsme strašně šílenou náladu, umocněnou tím, že u nás dneska byla pouť :D Moje sestra navíc se svým přítelem včera jela na Bouzov (zajezdit si na minikárách! :D ) a my jsme jely s nimi. Během návratu jsme začaly vymýšlet takovou menší ptákovinu, která se nám trochu vymkla z ruky a má plných 9 stran :D
K vysvětlení toho všeho se musím vrátit ještě dál - k minulému víkendu, kdy jsme začaly pracovat s informací, že Hitler byl nejspíš teplej. Začaly jsme řešit, s kým vším spal a takové podobné blbosti. Já si mimo jiné pořídila časopis o válečných zločincích a to naší náladě pak moc nepomohlo :D Někdy sem musím přepsat všechny ty kecy, co jsme vymyslely :D
Hrozně jsme si oblíbily pairing "Hitler/Hess" (mezi námi děvčaty - "Wolfi/Hessie").
A proto vznikla ta blbost, kterou vám tu dnes předkládám :D Pozor - absolutně se nedržíme dějinné přesnosti! Tak nás za to moc nekritizujte! :D
Ale co se dá jiného čekat po višňové kofole, vodovým nanuku, cukrové vatě a vařené kukuřici :D
Menší výlet
Postavy - Wolfi, Maruš, "někdo", policajt č. 1- Marika
- Hessie, Franta, velitel, Leo, policajt č. 2 - Vědmi
Žánr - úchylná komedie
Autor - Marika & Vědmi
Děj ve stručnosti - Pokus o kontrolu esesácké základny ve východních Sudetech se začal trochu zvrtávat...

Fotoreportáž č. 4 - KL Auschwitz, část 3

20. května 2013 v 21:47 | Vědmi |  Fotoreportáže
Pokračování fotoreportáže o Auschwitzu.
Okej, slibovala jsem posledně, že se snad posuneme někam dál, ale ještě zbývá několik fotek "zevnitř", o které vás nechci připravit.
Nějak nevím, co vám k tomu ještě mám říct. Tahle fotoreportáž je takový...mix. V podstatě nedefinovatelný mix fotek fotek a obrázků (to slovo "fotek" dvakrát není překlep)
Proto dnes ten úvod trochu zkrátím a půjdu rovnou na věc.

1.) Piksly od různých krémů na všechno - obličej, ruce, klidně i boty

PSM se vrací! aneb Část 4.

16. května 2013 v 21:36 | Vědmi |  PSM
Divíte se nadpisu? Já trochu taky.
Když jsem si včera a dnes sháněla staré povídky na vymazanou flešku, donutilo mě zamyslet se nad tím, proč někdy nedodělám pokračování k nějaké starší povídce, co jsem vám kdysi slíbila?
Ó ano! Blondie se vám vrací! I když pouze s tímto článkem (protože mě stále drží má fascinovanost druhou světovou a nacistickými zločinci)
Přečetla jsem si "Prej světovou metropoli" a napadlo mě : "Božemůj! To je taková blbost! Proč to nedodělat?"
Ne snad, že by tímto pokračováním končila. To n. Možná ji zvolna jednoho dne dodělám.
Btw - ta blondýna v tomhle videu mi přijde trochu jako Irma :D
A teď to, co jsem slíbila: posledně jsme skončili zde -
Překvapivě zbytek výstavy proběhl tak ideálně, jak si lze představit. Blondie jdoucí těšně vedle Abea pozorně naslouchala jeho výkladu a byla z jeho přítomnosti takřka v sedmém nebi. Abe byl zase moc šťastný, že může někoho ohromit svými znalostmi, aniž by mu dotyčný třikrát v jedné větě neskočil do řeči slovem "Další". Liz byla ráda, že se jí povedlo zmizet z IVPJ. Nebýt toho, že se "Velký červený" málem poblil u vypreparované trávicí soustavy (komplet), bylo by všechno opravdu téměř dokonalé. Tento dojem měly však totálně zkazit nadcházející události.

Pro vás od nás (aneb kecání naprázdno)

15. května 2013 v 20:54 | Vědmi |  Kecavá
Ahoj, drazí mí čtenáři! (nebo méně formální Zdar všichni)
Jak jistě víte, tento blog vedu v podstatě pro vaše potěšení a povídky píšu nejen, abych se vypsala.
Ale včera...včera se mi stala naprosto nezáviděníhodná věc. A sice, že někde na našem PC došlo k chybě (v Matrixu). A kvůli této naprosto naprosto nebetyčně blbé a zbytečné chybě se mi smazala veškerá data, co jsem měla na flešce (která byla v tomto okamžiku do onoho PC zapojena).
Takže to vypadá asi takhle - HODNĚ živá hra fuč!
PSM (anebo taky "Prej světová metropole", tedy pro ty, co si ji ještě pamatují a co ji četli) fuč!
A veškeré drobné povídky taky fuč!
Ale z té lepší strany věci - NAPROSTO NEJVÍC děkuji vám všem, kteří jste mě donutili dávat tyto "tisíc a jedenkrát prokleté" povídky na blog. Vždyť já si je tímhle způsobem vlastně zálohovala! :D (povídky ostatního druhu jsou zálohované ještě na jiných PC, včetně mého Noťásku, ale to není to hlavní)
Jistě, chápu, že jste čekali něco jako další díl fotoreportáže (ke spokojenosti sobě vlastní dodávám, že fotky naštěstí na flešce v osudnou chvíli nebyly) nebo třeba...co já vím...nějaké obrázky.
A taky chápu, že se vám tohle moje blábolení může zdát naprosto nesouvislé. Ale pochopte - jsem v euforii z toho,že se moje pracně vymýšlené "skělé" *s pořádnou dávkou ironie* povídky jen tak neztratily do propadliště dějin a navíc mám za sebou náročné (ani trochu) testování z češtiny s NEJLEPŠÍM VÝSLEDKEM ZE TŘÍDY! :D (pochopte, je mi blbé se nepochlubit :D )
Užíveje si večera a doufám, že se vám nestane to co mně :D

"Naše malé tajemství"

14. května 2013 v 21:33 | Vědmi |  Povídky
Přihlásila jsem se v Literárním klubu do soutěže, co tam teď probíhá a už mám hotové :D Znám téma teprve dva dny a už jsem to napsala! Rekord :D
Vymyslela jsem to ráno v koupelně při čištění zubů ( při tom mě chytají poslední dobou vůbec dobré nápady. Takhle jsem třeba včera vyrobila docela dlouhý rozhovor do angličtiny)
Do začátku chci říct, že se v povídce nejedná o žádné reálné postavy nebo konkrétní místa. Všechno jsem vymyslela jen tak, v podtatě jsem "vařila z vody"
Mělo to být trošku psycho, ale řekla bych, že se mi to moc nepovedlo. Tuhle literaturu bych asi měla přenechat lidem, co o dějinách ví víc než průměrná studentka Kvarty, žeano...
Ale co už. Jdeme na to:

Fotoreportáž č. 3 - KL Auschwitz, část 2

7. května 2013 v 21:52 | Vědmi |  Fotoreportáže
Jsme zpět s fotoreportáží o Auschwitzu.
Dnes se zaměříme na osobní věci vězňů, které jim byly zabaveny. Je to zvláštní pocit, když to vidíte a (pokud jste jako já) začnete přemýšlet o tom, jak asi vypadali majitelé těch věcí a hlavně kolik toho věděli o tom, kam jsou to vlastně transportováni.
No, jak jsem psala minule, nebylo mi právě nejlíp. Všechno vyzařovalo takovou jako...negativní energii.
Omlouvám se za "kvalitu" fotek. Uvnitř baráků se nesmělo fotit s bleskem. Navíc jsem byla trochu namrzlá a ruce se mi třásly zimou. Musím přiznat, že ač svítilo slunce jako by se zbláznilo, byla neskutečná kosa. Ale možná, že to zimou vážně nebylo.

Kresby "po Osvětimi"

5. května 2013 v 20:42 | Vědmi |  Výtvarno
Téměř nezávislá poloelfí produkce Vědmi a spol. vám přináší dva nové obrázky. Nebo...téměř nové. Jeden jsem začala kreslit už v autobuse cestou z Auschwitzu (nebo spíš z Birkenau, jestli máme být přesní) a ten druhý jsem vymyslela UŽ v Birkenau, ale nakreslila až později.
Protože dnesak prostě nedokážu sesmolit dlouhý úvod ať se snažím jak chci, přesunu se rovnou k obrázkům. Nechte si...ehm...podráždit oční sítnici? :D

Taková malá povídka o Irmě a Isaacovi :D

3. května 2013 v 19:50 | Vědmi |  Povídky
Na připojení závislá produkce Vědmi a těch tří (Nuada, Erik a Andy) vám přináší zbrusu novou, před pár minutami dopsanou povídku! :D
Jedná se o jednu krátkou storku z Irmina dětství, kdy bylo ještě všechno v pohodě.
Začala jsem to psát včera a poslouchala jsem u toho tohle. Dnes jsem to dokončila pod vlivem tohoto. Proto bych se být vámi radši nedivila výsledku :D
Kdybyste si chtěli o Irmě přečíst ještě něco, napište mi svůj požadavek.