Duben 2013

Fotoreportáž č. 2 - KL Auschwitz

30. dubna 2013 v 21:28 | Vědmi |  Fotoreportáže
Cesta směr Osvětim byla nekonečná a unavující. Asi třikrát jsme uvázli v dopravní zácpě (nejdéle na deset minut) a pak...se řidič ještě k všemu ztratil :D Až když jsme ho upozornili, že "kolem této značky jsme už projížděli tak dvakrát", vzal to jinudy. A ejhle - my se tam dostali o_O
Když jsme projížděli kolem veknovní zdi, pomyslela jsem si : "To nevypadá až tak děsivě...vždyť i stromy nějaký tam jsou...no a ty baráky taky nejsou tak strašlivý, jak jsem si představovala..."
No jo, to byl ale pocit VENKU, v relativním bezpečí daleko od plotu a navíc v autobuse.
Ještě taková příhoda těsně před vstupem - stáli jsme před budovou, kde se fasovaly sluchátka a něco jako audioprůvodce a já stála pod krajem střechy. Slunce pařilo a sníh tál raketovou rychlostí. A najednou Šššššup! - doteď nevím, jak se mi za krkem octlo snad čtvrt kila sněhu :D
Niméně, toto byla za celý zájezd poslední vtipná situace.
Vešli jsme:

Životopis Irmy Fawllerové (nedokončený)

28. dubna 2013 v 14:34 | Vědmi |  O postavičkách
Je to takové trochu...trapné, psala jsem to pod vlivem čaje.
Nejspíš se budu proklínat za to, že jsem to sem kdy dala, ale jak jinak bych vás měla s Irmičkou seznámit? :D
Protože u posledního článku byl úvod kapku overlong, dnes to zkrátím. (Po bylinkovém čaji jí to nemyslí, víme?)
Vše je celkem detailně promyšleno (co se dá jiného dělat, když u toho přebíráte z nudy velkou krabici miniaturních korálků?). Leč bohužel nedoděláno. Musím ty korálky dopřebírat, možná to dodělám :D
Let's begin!

Lidská blbost aneb V krytu - část 2.

24. dubna 2013 v 19:09 | Vědmi |  Pokecy
Zdravím všechny, co mají tento blog nějak oblíbený, či o něj jen náhodou zavadili.
Posledně jsem vám slíbila pokračování výměnou za tři komentáře :D
Takže tímto děkuji za zájem a přináším druhou (a poslední) část tohoto...ehm :D (pochopte - pojmenování "ehm" se vžilo. Trochu moc...)
Pohodlně se usaďte a pokud jste si zrobili u minulé části nějakého favorita, sledujte jeho dobrodružství v krytu :D

Lidská blbost aneb V krytu

22. dubna 2013 v 21:14 | Vědmi |  Pokecy
Co jsem se vrátila z exkurze do Auschwitzu, začala jsem se o tématiku druhé světové, konkétně koncentráků, víc zajímat.
A moje mamka (osoba mně z nejmilejších) mi doporučila, ať si přečtu Jiskru života od E.M. Remarquea.
PANEBOŽE a TY-TAM-DOLE taky! Ta knížka mě neuvěřitelně chytla! Strašně jsem ten děj prožívala a málem jsem zůstala celou noc vzhůru, když Berger málem umřel při službě v krematoriu... ehm, to jsem odbočila od původní myšlenky. HODNĚ odbočila.
No a když jsem to dočetla, neuvěřitelně vyjukaná co že se to sakra stalo, začala jsem okamžitě vymýšlet svou verzi (nepíšu "parodii". Protože to parodie NENÍ). A vymyslela jsem k tomu jednu jedinou postavu.
Devětadvacetiletou esesačku Irmu Fawllerovou, která je vzhledově prototypem árijské Němky, ale chováním... ehm... Jejím největším zlozvykem je, že hodí kouřit za plynovou komoru.
Dobrá... ona není tak úplně esesačka. Tedy spíš není pravověrná nacistka. Nicméně, je to postava s nejkomplexnějším životopisem, kterou jsem kdy vymyslela. Někdy to sem dám.
A včera, když jsem Jiskru sjížděla zatím potřetí, mě napadla taková strašná blbost :D
Irma a další "personál" koncentráku z Jiskry v protiletadlovém krytu :D Vzniklo to tak zničeho nic, prostě jsem u pasáže s bombardováním vymyslela děsivě stupidní kec, a bylo to na světě.
Tři lidi mě přemlouvali, ať to sem dám :D (děkuji, Mariko, Klér a Mary)(takže jestli si z četby tohoto...ehm...odnesete nějakou újmu, děkujte jim!) :D
...
Následuje menší popis postav, které dostaly v tomto (pa)útvaru větší role (POZOR! Všechny charaktery jsou velmi přehnané a zesměšněné. Nic proti originálnímu úmyslu)(edit 2017 - taky je to nádherná ukázka toho, když má někdo bordel v postavách... oj Mensch...):
Irma Fawllerová - má OC. Nedobrovolná esesačka, třikrát převelená z koncentráku do koncentráku kvůli zlozvyku kouření za plynovou komorou. Trpící mimo jiné nezvladatelnými záchvaty vzteku, které si vylévá na spolupracovnících (nikoli na vězních)
herr Neubauer - velitel tábora, trochu ujetý na kytky a operu (to s tou operou nevím, domyslela jsem si to)
Weber - Irmin nesmiřitelný nepřítel. Celkem nesnesitelný a... já ani nevím, co v knize zastává za funkci
Breuer - vyžívá se v mučení vězňů v mrňavých "bunkrech" (místnost, kde si nemůžete ani lehnout, ani sednout a už vůbec se tam nedá stát)
Steinbrenner - nováček, ze kterého mají všichni srandu, mimo jiné vhodný objekt k šikaně
Schulte - nevím, proč jsem ho tam dávala :D V knize moc prostoru neměl, tak o něm moc nevím. (ale možná si ho nepamatuješ, žeano?)
Dreyer - má na starost dohled nad pracovními komandy v krematoriu (ti prohlížejí, zda nemají mrtví zlaté zuby nebo tak něco). Do krytu se dostal "nějak", a když jsem zjistila, že tam je, tak jsem jeho repliky ani nemazala. Ví všechno o všech a nikdo neví, kde na to chodí
...
Nezdržujme, začněme :D

Lidská blbost aneb V krytu
Všichni jsme lidé. Navzdory všeobecnému přesvědčení jimi byli také nacisti*. A lidská blbost je nekonečná...

Fotoreportáž č. 1 - Krakov

17. dubna 2013 v 14:05 | Vědmi |  Fotoreportáže
Vědmina na připojení závislá služba vám přináší první část fotoreportáže o výletu do Polska!
Historické město Krakov byla naše první pořádná zastávka po celkem čtyřhodinové cestě. Zaparkovali jsme pod hradem Wawel, ale dovnitř jsme nešli, protože jsme údajně měli málo času. Proto jsme jen prošli okolo a pokračovali jsme cestou na krakovské hlavní náměstí - Krakovský rynek (polsky Rynek Główny).
Dostalo se nám krátké ale informativní přednášky o historických budovách tam a dostali jsme asi hodinu a půl na rozchod. Sehnala jsem, co jsem potřebovala sehnat - pohledy (zvláštnost - prodavači v Polsku snad všichni až na malé výjimky pořád telefonují. Byli jsme ve třech obchodech a všichni měli u ucha mobil. To samé i u stánků.) a pak jsem se dala do focení. Mám snad celé náměstí z různých úhlů a - světe, div se! - všechny fotky jsou ostré!
Nechci vás však nudit spoustou stejných míst, jen snad vyfocených o pár kroků dál. Proto jsem vybrala ty nejlepší.
Tak tedy - příjemnou pokoukanou.

Inspirace si vzala zavazedla a...

8. dubna 2013 v 21:44 | Vědmi |  Kecavá
Ano, je to tak. Zde je skutečný důvod, proč se tu dlouho to dobu neobjevilo nic nového.
Faktem je, že...
...jsem byla na exkurzi v Auschwitzu...
a inspiraci jsem tam zjevně nechala. Nicméně, stále mohu mnoho naslibovat z toho, co jsem vymyslela dosud.
Very well, let's begin...(vykradeno z písničky Devil Take the Hindmost)